Kommunestyret i Kvænangen består av 15 folkevalgte representanter og er kommunens øverste politiske styreorgan. 

Leder av kommunestyret er ordfører.

Nåværende kommunestyre ble valgt i september 2019 for perioden 2019 - 2023. Neste kommunevalg er i september 2023.

I denne perioden er det styrende flertallet i Kvænangen - posisjonen - følgende partier: Arbeiderpartiet og Bygdelista.

 

  • Faste representanter
    Ordfører, Eirik L Mevik
    AP
    +47 416 877 96 
    eirik.mevik@kvanangen.kommune.no
    Vera Wassnes
    AP
    +47 40 40 56 09
    vera.wassnes@kvanangen.kommune.no
    Ole Engebretsen
    AP
    +47 918 244 62
    ole.engebretsen@kvanangen.kommune.no
    Jan Arne Jakobsen
    AP
    +47 924 145 95
    janarnes.jukeboks@outlook.com
    Reidar E-Wassnes
    AP
    +47 909 582 07
    reidar.wassnes@kvanangen.kommune.no
    Kristin Anita Hansen
    AP
    +47 995 583 75
    kristin.hansen@kvanangen.kommune.no

     

     

     

     

     

    Varaordfører, Hanne Wiesener
    BL
    +47 926 901 77
    hanne.wiesener@kvanangen.kommune.no

     

    Kurt Solheim
    BL
    +47 900 164 57
    snekkersolheim@outlook.com

     

     

    Roald Jenssen
    H/FRP
    +47 454 280 22
    ronald.jenssen@kvanangen.kommune.no
    Anne Gerd Jonassen
    H/FRP
    +47 936 264 35
    kvenang@hotmail.com
    Kai Petter Johansen
    SV
    +47 976 942 43
    tangnesland@gmail.com
    Tryggve Enoksen
    SV
    +47 997 601 39
    tryggve@lokvik.com

     

    Ole Martin Holst
    SP
    +47 990 299 90
    omh@oleholst.no
    Jan Helge Jensen
    SP
    +47 480 09 926
    jah-jen@online.no

     

     

     

     

     

     

     

     

 

 

 

 

 

  • Vara representanter AP
    NavnMobilE-post
    Trine Kaasen934 376 28trivelig62@hotmail.com
    Stein Gjøran Larsen974 358 76stein.larsen@kvanangen.kommune.no
    Kjetil Tunset470 105 30kjetil_tunset@hotmail.com
    Mira Mathiassen462 198 35mira.mathiassen@gmail.com
    Elisabeth Haukland911 409 28elisabhauk@gmail.com
    Lise Mjelde474 695 02lisemjelde33@hotmail.com
    August Engebretsen415 067 02augusteng.98@gmail.com
  • Vara representanter SP
    NavnMobilE-post
    Rune Jarle Pedersen970 654 55rune.j.p@live.no
    Jarl Andreassen926 028 54jrlandreassen@gmail.com
    Kurt Olav Olsen917 582 37koolsen62@gmail.com
    Gøril Severinsen907 629 87gorilseverinsen@gmail.com
    Aud Tove Tømmerbukt951 623 43audtovetommerbukt@gmail.com
    Ole Jonny Hansen928 829 76ole.jh@hotmail.com
  • Vara representanter BL
    NavnMobilE-post
    Espen Farstad990 128 56nepsefa86@hotmail.com
    Bjarte Hollevik918 171 77bjarte@moonlightmountaingear.com
    Tonny Mathiassen959 023 76tonny@theglacier.no
    Bjørnar Boberg916 996 33b.boberg@live.no
  • Vara representanter H/FRP
    NavnMobilE-post
    Geir Morten Olsen415 819 30olsen9162@gmail.com
    Siv Jenssen993 05 033 
    Nils-Jørgen Pedersen414 466 05nils.pedersen@kvanangen.kommune.no
    Jenny Fyhn Olsen975 288 19jennysfo@online.no
  • Vara representanter SV
    NavnMobilE-post
    Roy Iver Isaksen908 889 86 
    Kitty Karlsen920 466 16kitty.karlsen@icloud.com
    Gry Warth981 286 01gryen1@hotmail.com
    Eirin Samuelsen415 054 44eirin.johansen@gmail.com
    May-Sylvi Sandnes415 124 66mayasandnes@gmail.com