Elevene samlet seg til påskelunsj på tvers av klassetrinn
Elever fra 1.-4. klasse samlet til lunsj på fjerdeklasserommet.
Som en del av skolemåltid-planen på KVBU ble det denne uka dekket på til påskelunsj; en trivelig og viktig tradisjon som samler elevene trinnvis til et felles måltid.
Det er elevene selv som har forberedt og servert påskelunsj. Ungdomstrinnet med 7., 8. og 10. klasse var først ut på onsdag. Fordi 9. klasse denne uken har hatt arbeidsuke og 10. klasse fikk servert lunsj på klasserommet grunnet tentamen, var det 7. og 8. klasse som fikk et felles måltid på skolekjøkkenet.
Torsdag var det mellomtrinnet med 5. og 6. klasse sin tur, hvor langbordet var dekket i Vrimlehallen. 6. klasse tilbredte og ordnet i stand som en del av Mat og helse-faget, med både hjemmelagde rundstykker, italiensk salat, omelett og pålegg.
Sist ut var småtrinnet med 1.-4. klasse på fredag. Her er lunsjene fordelt utover skoleåret, og til påske er det 1. klasse som ordner i stand. Denne dagen fikk de litt hjelp fra fadderne sine i 4. klasse, som ledet dem trygt gjennom på skolekjøkkenet. Etterpå fordelte elevene seg på fire ulike klasserom, på tvers av klassetrinn, hvor det var ordnet i stand langbord.
Relatert informasjon
Relaterte artikler
- "Hele Norge båler" på KVBU
- Kvænangen barne- og ungdomsskole feiret 5 års jubileum for ny-skolen
- Scootertur og fiskelykke for valgfagselevene
- Reinslakt-uke for 5. og 9. klasse
- Samarbeid, uteskole og samhold i 9. klasse på KVBU
- Markering av Samefolkets dag på KVBU
- Frokost for ungdomsskoleelever hver tirsdag
- Kvænangen barne- og ungdomsskole
Sist oppdatert
