Informasjonsmøte om naustområdet Sætra

Illustrasjonsfoto:

I forbindelse med etablering av naustområde på Sætra, inviterer kommunen til informasjonsmøte tirsdag 14.05.2024 kl. 18:00 på Badderen Grendehus. 


I kommuneplanens arealdel er det i Badderfjæra, ved Sætra boligfelt, satt av et område for naustbebyggelse. Kommunen har fått henvendelse fra innbyggere som ønsker å etablere naust i dette området. Det har derfor vært nødvendig å se på hvordan området skal utvikles til det beste for fellesskapet.

 



Det ble i kommunestyremøtet 24.04.2024 vedtatt bestemmelser for tildeling og tilrettelegging av naustområdet. Disse finner du i våre

møtedokumenter Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu.



Gjennom tildelingskriteriene er det et mål å fremme bolyst og lokal tilhørighet til nærområdet. Gjennom bestemmelsene for utbygging, er målet å skape et helhetlig og godt nærmiljø i tråd med kommuneplanens samfunnsdel og arealdel. 

 


Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?